Budget THCa Flower Without the Premium Price — Choose Your Type: Sativa, Step 2: Select Your Strain: Premium — Trop Cherry (Sativa), Step 3: Pick Your Size: — 1 oz
$4.29per gram
$120.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax
36% below the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built
How this comparison was built
Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (580 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.
Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.
- Trop Cherry
- $5.18/g median across 5 listings at 4 stores, middle half $4.29–$6.47/g
- Price checked
- Today
- Stock
- In stock at vendor
- Lab
- No COA found
What this listing is
- Flower grade
- Full size · inferred from the listing, not stated
- Tier, as listed
- Premium · from the listing title
- Purchase scale
- Personal retail · inferred from the listing, not stated
Trop Cherry at other stores
- Smoke KindPuffaroo - Trop Cherry - 28 Grams - Sativa$80.00$2.86/g
- BaysmokesMixLight Greenhouse THCa Flower – 14g – Trop Cherry$54.99$3.93/g
- Flow GardensTrop Cherry – 1 oz$210.00$7.50/g
How this comparison was built
3 flower listings · 14g–28g · checked within 3 days.
Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.







