Skip to main content
Super Greens Hemp

Alien OG THCa Flower — 3.5g

FlowerHybridAlien Og

$10.00per gram

$35.00 product total for 3.5g; shipping calculated by vendor; before tax

1% above the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (559 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Alien Og
$5.71/g median across 13 listings at 5 stores, middle half $2.32–$7.43/g
Share on X

Opens Super Greens Hemp in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Indoor · from vendor data
Tier, as listed
Premium · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Alien Og at other stores

$5.71–$7.43 per gramEvery Alien Og listing
  1. El Jays FlowerEl Jay's THCa Hemp Flower – Alien OG Strain – Eighth (3.5g) — $24.99$19.99$5.71/g
  2. Bloomz HempTHCA Flower – 7g, Flavor: Alien OG$51.99$7.43/g
How this comparison was built

2 flower listings · 3.5g–7g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.