El Jay's THCa Hemp Flower — Alien OG Strain — Eighth (3.5g) — $24.99
$5.71per gram
$19.99 product total for 3.5g; shipping calculated by vendor; before tax
42% below the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built
How this comparison was built
Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (559 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.
Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.
- Last 30 days
- At its 30-day low. $19.99–$129.99 observed, 10 price checks
- Alien Og
- $5.71/g median across 13 listings at 5 stores, middle half $2.32–$7.43/g
Opens El Jays Flower in a new tab. Price and stock can change.
- Price checked
- Today
- Stock
- In stock at vendor
- Lab
- No COA found
What this listing is
- Flower grade
- Full size · inferred from the listing, not stated
- Purchase scale
- Personal retail · inferred from the listing, not stated
Price history
Alien Og at other stores
- Bloomz HempTHCA Flower – 7g, Flavor: Alien OG$51.99$7.43/g
- Super Greens HempAlien OG THCa Flower – 3.5g$35.00$10.00/g
How this comparison was built
2 flower listings · 3.5g–7g · checked within 3 days.
Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.







