Skip to main content
Crysp

Apple Candy — Live Resin — Sugar — 5g

ConcentratesHybridCandy

$16.00per gram

$79.99 product total for 5g; shipping calculated by vendor; before tax

3% below the $16.57/g median of 6 stores' live resin, 3–5 g. The middle half run $15.78–$19.07/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 6 stores' live resin at 3–5 g (33 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes other concentrate types (flower rosin, badder, …); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $79.99 for 30 days, 4 price checks
Candy
$17.00/g median across 9 listings at 6 stores, middle half $13.24–$27.00/g
Share on X

Opens Crysp in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated
Concentrate type
Live resin · from the listing title

Price history

Tracked since Sep 10, 20264 checksNow $79.99

No package-price changes in the recorded history.

Candy at other stores

$6.49–$17.14 per gramEvery Candy listing
  1. Fern Valley FarmsCandy Gorilla Burgers | THCA Kief – 7g$46.00$6.49/g
  2. LooperverseLive Badder 3G: Candy Chrome$34.99$11.66/g
  3. Dream4delivery2.5G Venera Live Resin – Candy Fumes$40.00$16.00/g
  4. Kache ShopPremium Live Badder – Hood Candy, Size: – 3.5g$60.00$17.14/g
How this comparison was built

4 concentrate listings · 2.5g–7.1g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.