Skip to main content
Crysp

Forbidden Runtz — Cold Cure — Tier 1 — 8g

ConcentratesHybridRuntz

$42.50per gram

$339.99 product total for 8g; shipping calculated by vendor; before tax

No comparable-market benchmark yet: fewer than 5 stores sell cold cure rosin, 5–10 g.

Last 30 days
Steady at $339.99 for 30 days, 4 price checks
Runtz
$25.00/g median across 11 listings at 7 stores, middle half $17.50–$33.16/g
Share on X

Opens Crysp in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated
Concentrate type
Cold cure rosin · from the listing title

Price history

Tracked since Sep 10, 20264 checksNow $339.99

No package-price changes in the recorded history.

Runtz at other stores

$8.57–$10.00 per gramEvery Runtz listing
  1. RosslynJungle Runtz (Live Resin Badder) – 14g$120.00$8.57/g
  2. Southern Harvest HempOil Reserve - 🔥Live Resin🔥 DROP - 4 new strains! – 5g Grape Pop (live resin)$49.99$10.00/g
How this comparison was built

2 concentrate listings · 5g–14g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.