Skip to main content
Super Greens Hemp

Pineapple Express THCa Flower — 1 oz

FlowerHybridPineapple Express

$8.93per gram

$250.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

29% above the $6.95/g median of 42 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.42–$7.85/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 42 stores' full-size flower at 20–40 g (644 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Pineapple Express
$6.88/g median across 9 listings at 5 stores, middle half $5.71–$7.14/g

TerpSeek does not sell this product. Opens Super Greens Hemp in a new tab. Price and stock can change. The vendor site may ask you to confirm your age or show a popup before the product. No lab report is linked for this listing. Affiliate link; rankings are unaffected.

Share on X
Price checked
Today
Stock
In stock at last check
Lab
No COA found

TerpSeek does not sell this. Affiliate link; rankings are unaffected. The vendor site may ask you to confirm your age or show a popup before the product.

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Indoor · from vendor data
Tier, as listed
Premium · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Pineapple Express at other stores

$5.71–$10.36 per gramEvery Pineapple Express listing
  1. Twentyfive Hour FarmsPineapple Express THCa Flower – 1 oz$159.99$5.71/g
  2. Elevated Hemp CoPineapple Express THCA Hemp Flower - Top Shelf – 28 Grams (a zip)$199.99$7.14/g
  3. Carolina Hemp CafePineapple Express Exotic Shelf 32.6% THCA Flower | Premium Sativa – 1 oz$290.00$10.36/g
How this comparison was built

3 flower listings · 28.0g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.

More from Super Greens Hemp

More flower listings