Skip to main content
Smoke Kind

KIND — Gelato Mintz — Minis — 28 Grams — Hybrid

FlowerHybridGelato

$1.61per gram

$45.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

43% below the $2.83/g median of 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn, 20–40 g. The middle half run $2.04–$4.30/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn at 20–40 g (282 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes full-size flower; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Gelato
$3.84/g median across 27 listings at 9 stores, middle half $2.68–$7.07/g
Share on X

Opens Smoke Kind in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Minis · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Gelato at other stores

$2.32–$7.07 per gramEvery Gelato listing
  1. Super Greens HempGelato THCA Flower | 28 Grams – 1 oz$65.00$2.32/g
  2. BaysmokesGreenhouse THCa Flower – 28g – Gelato$69.99$2.50/g
  3. Deep Gap HempGelato #47 – 1 oz$75.00$2.68/g
  4. Top Cola TnWhite Gelato (Indoor) – 14g$99.00$7.07/g
How this comparison was built

4 flower listings · 14g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.