Skip to main content
Smoke Kind

KIND — Berry Gelato — 28 Grams — Indica

FlowerHybridGelato

$2.86per gram

$80.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

Linked report: 16.1% THCa

Excelbis Labs, test date not stated

A linked report does not confirm the batch currently for sale.

57% below the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (578 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Gelato
$3.84/g median across 27 listings at 9 stores, middle half $2.68–$7.07/g
Share on X

Opens Smoke Kind in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
Excelbis LabsProduct report; current batch not confirmed · Test date not stated

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab results

Tested by
Excelbis Labs
Test date
not stated
Source document
View the COA ↗

Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.

Cannabinoids

THCa
16.06%
Total THC
14.34%
CBD
1.52%

Gelato at other stores

$2.32–$7.07 per gramEvery Gelato listing
  1. Super Greens HempGelato THCA Flower | 28 Grams – 1 oz$65.00$2.32/g
  2. BaysmokesGreenhouse THCa Flower – 28g – Gelato$69.99$2.50/g
  3. Deep Gap HempGelato #47 – 1 oz$75.00$2.68/g
  4. Top Cola TnWhite Gelato (Indoor) – 14g$99.00$7.07/g
How this comparison was built

4 flower listings · 14g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.