Strain profile
Super Silver Haze
- Lineage
- 267,370
- Breeder
- Mr. Nice

- Type
- Hybrid
- Dominant terpene
- Beta Myrcene
- Average THCa
- 23.3%
Super Silver Haze from the vendors
Lab Data Summary
Aggregated from third-party COA tests across products
Average THCa23.3%Non-psychoactive precursor to THC. Found in raw hemp flower.
Structured values were readable for 1 listing. Numeric averages use 1 non-quarantined potency sample. Individual batches may vary. Always review the full COA before purchasing.
Offers
Where to find Super Silver Haze
Store-balanced median$5.29/g
Best current $/g$1.07/gLit Farms80% below median
Typical store range$2.29–$14.00/g
Stores compared5
Market stats give each store one vote after collapsing its weight variants and duplicate product families.
Store & productAvailable weightsPrice / gramStarting priceStore link
BaysmokesTHCa Flower MixLight Indoor Smalls – – Super Silver Haze
7G · 14G · 28G$2.29–$3.57/g$24.99–$129.99Black Tie CBDSUPER SILVER HAZE (LIGHT DEP) THCA Flower – 1/ ()
1 G · 3.5 G · 1/4$5.29–$9.99/g$9.99–$599.99Available products
THCa Flower MixLight Indoor Smalls – 2 OZ – Super Silver Haze
BaysmokesPrice checked today
$2.29/g$129.99 · 2 oz
THCa Flower MixLight Indoor Smalls – 28g – Super Silver Haze
BaysmokesPrice checked today
$2.49/g$69.70 · 1 oz
THCa Flower MixLight Indoor Smalls – 14g – Super Silver Haze
BaysmokesPrice checked today
$3.07/g$42.99 · 14g
THCa Flower MixLight Indoor Smalls – 7g – Super Silver Haze
BaysmokesPrice checked today
$3.57/g$24.99 · 7g
SUPER SILVER HAZE (LIGHT DEP) THCA Flower – 1/ – QP
Black Tie CBDPrice checked today
$5.29/g$599.99 · QP
SUPER SILVER HAZE (LIGHT DEP) THCA Flower – 1 oz
Black Tie CBDPrice checked today
$6.00/g$169.99 · 1 oz
SUPER SILVER HAZE (LIGHT DEP) THCA Flower – 3.5g
Black Tie CBDPrice checked today
$8.00/g$27.99 · 3.5g
GHC THCA 0.5g Pre-Rolls 5pk - Super Silver Haze (Sativa)
Green Herbal CarePrice checked today
$35.00$14.00/g
THCA FLOWER - XHALE - SUPER SILVER HAZE - SNOW CAPS – 3.5g
Yumz LabPrice checked today
$14.28/g$49.99 · 3.5g













