Skip to main content

Strain profile

Black Magic

Lineage
Black Domina x Magic OG
Breeder
Progressive Options
Black Magic flower
Type
Hybrid
Average THCa
21.4%

Lab Data Summary

Aggregated from third-party COA tests across products

6 COA documents
Average THCa21.4%Non-psychoactive precursor to THC. Found in raw hemp flower.

Structured values were readable for 6 listings. Numeric averages use 7 non-quarantined potency samples. Individual batches may vary. Always review the full COA before purchasing.

Offers

Where to find Black Magic

Open full market search
Store-balanced median$3.31/g
Best current $/g$1.07/gLit Farms68% below median
Typical store range$2.19–$6.32/g
Stores compared3

Market stats give each store one vote after collapsing its weight variants and duplicate product families.

Store & productAvailable weightsPrice / gramStarting priceStore link
Lit FarmsBlack Magic THCA Flower – Essential – (Smalls)
28G$1.07–$1.43/g$29.99–$39.99
Smoke KindElite Boutique Exotic Black Magic - Bulk - Indica – (Discounts Do Not Apply)
4 G · 1/4 · 1/2$3.31–$10.00/g$40.00–$1500.00
Green Herbal CareGHC Indica Black Magic THCA Pre-Roll
1.5G$9.33/g$14.00

Available products