Skip to main content
White Ash Reserve

Preferred Gardens Purple Meduza — 7g

FlowerHybridPurple

$7.86per gram

$55.00 product total for 7g; shipping calculated by vendor; before tax

15% below the $9.25/g median of 28 stores' full-size flower, 5–10 g. The middle half run $7.14–$10.07/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 28 stores' full-size flower at 5–10 g (432 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $55.00 for 30 days, 6 price checks
Purple
$7.07/g median across 7 listings at 5 stores, middle half $4.82–$8.43/g
Share on X

Opens White Ash Reserve in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Sep 5, 20266 checksNow $55.00

No package-price changes in the recorded history.

Purple at other stores

$7.07–$11.43 per gramEvery Purple listing
  1. Top Cola TnPurple Push Pop (Indoor) – 14g$99.00$7.07/g
  2. Lucky ElkPurple Churro THCa – 7g$68.00$9.71/g
  3. Simply MaryPurple Milk – 7g$79.99$11.43/g
How this comparison was built

3 flower listings · 7.0g–14g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.