Skip to main content
Mr Hemp Flower

Gary Payton THCa Flower (Hybrid) — 14g

FlowerHybridGary Payton

$7.86per gram

$110.00 product total for 14g; shipping calculated by vendor; before tax

Linked report: 27.6% THCa

Pinnacle-Analytics, test date not stated

A linked report does not confirm the batch currently for sale.

10% above the $7.14/g median of 30 stores' full-size flower, 10–20 g. The middle half run $5.66–$9.26/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 30 stores' full-size flower at 10–20 g (395 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Gary Payton
$7.17/g median across 12 listings at 6 stores, middle half $5.38–$9.93/g
Share on X

Opens Mr Hemp Flower in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
Pinnacle-AnalyticsProduct report; current batch not confirmed · Test date not stated

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab results

Tested by
Pinnacle-Analytics
Test date
not stated
Source document
View the COA ↗

Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.

Cannabinoids

THCa
27.60%

Gary Payton at other stores

$2.86–$7.00 per gramEvery Gary Payton listing
  1. Smoke KindKIND - Gary Payton - Minis - 14 Grams - Hybrid$40.00$2.86/g
  2. Bloomz HempTHCA Flower – 28g, Flavor: Gary Payton$159.99$5.71/g
  3. Black Tie CBDGARY PAYTON (INDOOR) THCA Flower – 7g$48.99$7.00/g
How this comparison was built

3 flower listings · 7g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.