Skip to main content
BioWellnessX

Budget THCa Flower Without the Premium Price — Choose Your Type: Sativa, Step 2: Select Your Strain: Premium — Trop Cherry (Sativa), Step 3: Pick Your Size: — 14g

FlowerSativaTrop Cherry

$5.71per gram

$80.00 product total for 14g; shipping calculated by vendor; before tax

20% below the $7.14/g median of 30 stores' full-size flower, 10–20 g. The middle half run $5.66–$9.26/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 30 stores' full-size flower at 10–20 g (395 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Trop Cherry
$5.18/g median across 5 listings at 4 stores, middle half $4.29–$6.47/g
Share on X

Opens BioWellnessX in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Tier, as listed
Premium · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Trop Cherry at other stores

$2.86–$7.50 per gramEvery Trop Cherry listing
  1. Smoke KindPuffaroo - Trop Cherry - 28 Grams - Sativa$80.00$2.86/g
  2. BaysmokesMixLight Greenhouse THCa Flower – 14g – Trop Cherry$54.99$3.93/g
  3. Flow GardensTrop Cherry – 1 oz$210.00$7.50/g
How this comparison was built

3 flower listings · 14g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.