Skip to main content
Lucky Elk

Garlic Cookies · Greenhouse THCa Flower — 1 oz

FlowerHybridCookies

$7.86per gram

$220.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

17% above the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (578 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Cookies
$5.86/g median across 23 listings at 8 stores, middle half $4.64–$9.57/g
Share on X

Opens Lucky Elk in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Greenhouse · from the listing title
Nutrients
Organic · from the description, low confidence
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Cookies at other stores

$1.96–$5.57 per gramEvery Cookies listing
  1. BioWellnessXTHCa Flower Clearance | Cheap $50/Oz Deals – 28 grams, Strain: A/AA | Cookies B-Buds (Indica)$55.00$1.96/g
  2. Super Greens HempGarlic Cookies THCA Flower | 28 Grams – 1 oz$60.00$2.14/g
  3. Smoke KindGood Day - Garlic Cookies - 14 Grams - Indica$78.00$5.57/g
How this comparison was built

3 flower listings · 14g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.