Skip to main content
Deep Gap Hemp

Wedding Cake — 1 oz

FlowerHybridWedding Cake

$2.68per gram

$75.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

Linked report: 25.2% THCa

LightLab, tested 1.8 years ago

A linked report does not confirm the batch currently for sale.

60% below the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (580 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $75.00 for 30 days, 5 price checks
Wedding Cake
$5.78/g median across 11 listings at 7 stores, middle half $3.84–$6.16/g
Share on X

Opens Deep Gap Hemp in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
LightLabProduct report; current batch not confirmed · Tested over a year ago

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab results

Tested by
LightLab
Test date
Dec 23, 2024, over a year old
Source document
View the COA ↗

Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.

Cannabinoids

THCa
25.20%
Total THC
22.10%

Price history

Tracked since Aug 22, 202610 checksNow $75.00

No package-price changes in the recorded history.

Wedding Cake at other stores

$2.14–$8.93 per gramEvery Wedding Cake listing
  1. Smoke KindLITTLES BRAND - Wedding Cake Littles - 28 Grams - Hybrid$60.00$2.14/g
  2. Boston Hemp IncWedding Cake THCa Flower: Premium Indoor THCa Flower – 1 oz$149.99$5.29/g
  3. Elevated Hemp CoWedding Cake THCA Hemp Flower - Top Shelf – 28 Grams (a zip)$199.99$7.14/g
  4. Super Greens HempWedding Cake THCa Flower – 1 oz$250.00$8.93/g
How this comparison was built

4 flower listings · 28g–28.3g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.