Skip to main content
Super Greens Hemp

Sour Diesel THCa Flower Ounce — 1 oz

FlowerHybridSour Diesel

$8.93per gram

$250.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

33% above the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (578 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Sour Diesel
$8.98/g median across 16 listings at 9 stores, middle half $5.71–$11.00/g
Share on X

Opens Super Greens Hemp in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Indoor · from vendor data
Tier, as listed
Premium · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Sour Diesel at other stores

$1.61–$6.15 per gramEvery Sour Diesel listing
  1. Smoke KindJager Sour Diesel - Micros - 28 Grams - Hybrid – Default option value$45.00$1.61/g
  2. Black Tie CBDSOUR DIESEL (INDOOR) THCA Flower – 1 Oz MINIS$129.99$4.59/g
  3. Bloomz HempTHCA Snowballs – Gold Line – Sour Diesel, Weight: – 1 oz$171.99$6.14/g
  4. Holy City FarmsSour Diesel – 16 gr$98.45$6.15/g
How this comparison was built

4 flower listings · 16g–28.3g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.