Skip to main content
Canvast Supply Co

Basics Sativa THCa Hemp Pre Roll — Blue Dream

Pre RollsHybridBlue Dream

$6.59per gram

$9.89 product total for 1.5g; shipping calculated by vendor; before tax

30% below the $9.41/g median of 18 stores' pre-rolls, 1.5–3 g. The middle half run $6.61–$10.00/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 18 stores' pre-rolls at 1.5–3 g (75 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes other product forms; out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $9.89 for 30 days, 4 price checks
Share on X

Opens Canvast Supply Co in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Tier, as listed
Premium · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Sep 8, 20264 checksNow $9.89

No package-price changes in the recorded history.

Blue Dream at other stores

$2.50–$10.00 per gramEvery Blue Dream listing
  1. SnapDragon HempTHCA 1 Gram Pre-Roll 2-Packs – Blue Dream 1 Gram 2-Pack$5.00$2.50/g
  2. Viia HempBlue Dream 2x THCA Pre Rolls - 2.6g – 1 Pack$22.00$8.46/g
  3. The Hemp DoctorTHCA SUGAR DIAMOND CAVIAR BLUNTS | 2G – Blue Dream$19.95$9.97/g
  4. Flow GardensBlue Dream Pre-Roll$10.00$10.00/g
How this comparison was built

4 pre-roll listings · 1g–2.6g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.