Skip to main content
Yumz Lab

Sour Diesel • Flower Jar • Golden Daze — 14g

FlowerHybridSour Diesel

$11.00per gram

$154.00 product total for 14g; shipping calculated by vendor; before tax

54% above the $7.14/g median of 30 stores' full-size flower, 10–20 g. The middle half run $5.66–$9.26/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 30 stores' full-size flower at 10–20 g (395 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $154.00 for 30 days, 4 price checks
Sour Diesel
$8.98/g median across 16 listings at 9 stores, middle half $5.71–$11.00/g
Share on X

Opens Yumz Lab in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Sep 8, 20264 checksNow $154.00

No package-price changes in the recorded history.

Sour Diesel at other stores

$1.61–$8.93 per gramEvery Sour Diesel listing
  1. Smoke KindJager Sour Diesel - Micros - 28 Grams - Hybrid – Default option value$45.00$1.61/g
  2. Bloomz HempTHCA Snowballs – Gold Line – Sour Diesel, Weight: – 1 oz$171.99$6.14/g
  3. Holy City FarmsSour Diesel – 16 gr$98.45$6.15/g
  4. Super Greens HempSour Diesel THCa Flower Ounce – 1 oz$250.00$8.93/g
How this comparison was built

4 flower listings · 16g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.