Skip to main content

Strain profile

Watermelon

Breeder
Green Relief
Watermelon flower
Type
Hybrid
Average THCa
14.8%

Watermelon from the vendors

Watermelon — Smoke KindWatermelon — Plain JaneWatermelon — Black Tie CBDWatermelon — SnapDragon HempWatermelon — CookiesWatermelon — Delta MunchiesWatermelon — Industrial Hemp FarmsWatermelon — Smoke KindWatermelon — The Hemp Doctor

Lab Data Summary

Aggregated from third-party COA tests across products

4 COA documents
Average THCa14.8%Non-psychoactive precursor to THC. Found in raw hemp flower.

Structured values were readable for 2 listings. Numeric averages use 1 non-quarantined potency sample. Individual batches may vary. Always review the full COA before purchasing.

Offers

Where to find Watermelon

Open full market search
Store-balanced median$8.99/g
Best current $/g$0.88/gSmoke Kind90% below median
Typical store range$4.33–$11.66/g
Stores compared9

Market stats give each store one vote after collapsing its weight variants and duplicate product families.

Store & productAvailable weightsPrice / gramStarting priceStore link
Smoke KindWatermelon Runtz - Bulk - Indica – 1/ (Discounts Do Not Apply)
1/2 · 28 G$0.88–$4.46/g$50.00–$200.00
Plain JaneWatermelon Gelato (Boutique Exotic) – Bulk THCA Flower – ()
1 LB$2.76/g$1251.00
Black Tie CBDTHCA MINIS (Popcorn Buds) | Premium THCA Flower Smalls | Ounce – MINIS – SALTED WATERMELON (INDOOR)
30 G$4.33/g$129.99
SnapDragon HempTHCA Hash Hole Infused Pre-Roll – Watermelon Zlushie
1.5 G$5.33/g$8.00
The Hemp DoctorTHCA BUBBLE HASH | – Watermelon Z
2G$8.99/g$17.98
CookiesLemonNade - Blend Flower Bag - Watermelon Mojito
3.5G$11.43/g$40.00
LooperverseLive Badder : Watermelon Zkittles
2G · 3G$11.66–$12.99/g$25.99–$34.99
Oregon Hemp FlowerWatermelon 95% THCa Crumble Dab Wax
3G$11.66/g$34.99
Delta MunchiesForbidden Watermelon - Jelly Holes THCA Prerolls
2G$12.49/g$24.99
Industrial Hemp FarmsWatermelon Gelato (Exotic) - THCA Flower
1 option—$39.99

Available products