Skip to main content

Strain profile

Gumbo

Breeder
Canadian Hemp Company
Gumbo flower
Type
Indica
Average THCa
17.6%

Gumbo from the vendors

Gumbo — Super Greens HempGumbo — Super Greens HempGumbo — Top Cola TnGumbo — Mr Hemp FlowerGumbo — THCa Hempire

Lab Data Summary

Aggregated from third-party COA tests across products

3 COA documents
Average THCa17.6%Non-psychoactive precursor to THC. Found in raw hemp flower.

Structured values were readable for 2 listings. Numeric averages use 2 non-quarantined potency samples. Individual batches may vary. Always review the full COA before purchasing.

Offers

Where to find Gumbo

Open full market search
Store-balanced median$6.30/g
Best current $/g$1.54/gSmoke Kind76% below median
Typical store range$4.54–$7.63/g
Stores compared4

Market stats give each store one vote after collapsing its weight variants and duplicate product families.

Store & productAvailable weightsPrice / gramStarting priceStore link
Smoke KindGumbo - Bulk - Hybrid – (Promo Codes Do Not Apply)
1/4 · 1/2 · 1 LB$1.54–$1.76/g$200.00–$700.00
Super Greens HempExotic THCa Smalls – – Gumbo
3.5 G · 7 G · 14 G$5.54–$7.14/g$25.00–$155.00
Top Cola TnGumbo (Indoor)
14 G$7.07/g$99.00
Mr Hemp FlowerGumbo Strain THCA Flower (Indica)
3.5 G · 7 G · 14 G$9.29–$14.29/g$50.00–$260.00
THCa HempireGumbo Snowcaps
1 option—$1700.00

Available products