Skip to main content
Smoke Kind

Purple Punch — Minis — 28 Grams — Indica

FlowerHybridPurple Punch

$2.32per gram

$65.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

Linked report: 14.6% THCa

Reported on the linked COA, lab not identified

A linked report does not confirm the batch currently for sale.

18% below the $2.83/g median of 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn, 20–40 g. The middle half run $2.04–$4.30/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn at 20–40 g (282 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes full-size flower; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Purple Punch
$4.33/g median across 14 listings at 4 stores, middle half $2.03–$7.12/g
Share on X

Opens Smoke Kind in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
Lab not identifiedProduct report; current batch not confirmed · Test date not stated

What this listing is

Flower grade
Minis · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab results

Tested by
a lab we could not verify
Test date
not stated
Source document
View the COA ↗

Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.

Cannabinoids

THCa
14.64%
Total THC
13.09%
CBD
1.90%

Purple Punch at other stores

$5.29–$8.89 per gramEvery Purple Punch listing
  1. Boston Hemp IncPurple Punch THCa Flower – 1 oz$149.99$5.29/g
  2. Secret Nature CBDPurple Punch THCA – 1 oz$249.00$8.89/g
How this comparison was built

2 flower listings · 28g–28.3g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.