Skip to main content
Yumz Lab

Grape Candy THCA Flower — 3.5g

FlowerHybridGrape Candy

$14.28per gram

$49.99 product total for 3.5g; shipping calculated by vendor; before tax

45% above the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (565 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $49.99 for 30 days, 4 price checks
Grape Candy
$6.64/g median across 8 listings at 6 stores, middle half $4.82–$10.82/g
Share on X

Opens Yumz Lab in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Sep 8, 20264 checksNow $49.99

No package-price changes in the recorded history.

Grape Candy at other stores

$9.71–$12.14 per gramEvery Grape Candy listing
  1. Viia HempGrape Candy High THCA Flower - Stashed – 3.5g$34.00$9.71/g
  2. Mr Hemp FlowerGrape Candy Strain THCA Flower — 33% THCA – 7g$85.00$12.14/g
How this comparison was built

2 flower listings · 3.5g–7g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.