Skip to main content
Smoke Kind

Jack Herer — Minis — 14 Grams — Sativa

FlowerHybridJack Herer

$3.21per gram

$45.00 product total for 14g; shipping calculated by vendor; before tax

Linked report: 18.8% THCa

Reported on the linked COA, lab not identified

A linked report does not confirm the batch currently for sale.

32% below the $4.74/g median of 14 stores' smalls, minis, micros and popcorn, 10–20 g. The middle half run $3.48–$5.84/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 14 stores' smalls, minis, micros and popcorn at 10–20 g (176 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes full-size flower; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Jack Herer
$5.89/g median across 9 listings at 6 stores, middle half $3.82–$8.87/g
Share on X

Opens Smoke Kind in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
Lab not identifiedProduct report; current batch not confirmed · Test date not stated

What this listing is

Flower grade
Minis · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab results

Tested by
a lab we could not verify
Test date
not stated
Source document
View the COA ↗

Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.

Cannabinoids

THCa
18.80%
Total THC
16.77%
CBD
1.90%

Jack Herer at other stores

$7.14–$9.25 per gramEvery Jack Herer listing
  1. Cheef BotanicalsJack Herer THCa Flower – 28 Grams (Ounce) – Single$199.95$7.14/g
  2. Secret Nature CBDJack Herer THCA – 1 oz$259.00$9.25/g
How this comparison was built

2 flower listings · 28g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.